Jdi na obsah Jdi na menu
 


ODS zavádí Státní svátek českého politika místo Svátku práce

23. 4. 2007

ODS zavádí Státní svátek českého politika místo Svátku práce

 

Pravicová vláda České republiky udělala další podivný krok. Proti velkému odporu se rozhodla upravit velice ojedinělým způsobem seznam českých státních svátků. Na 1. květen namísto Svátku práce vyhlašuje STÁTNÍ SVÁTEK ČESKÉHO POLITIKA.
 
Vládní strany se dohodly během několika málo minut. Zvláštnost nového státního svátku tkví v tom, že bude sice celostátní, ale nebude platit pro všechny. Vzhledem k různým počinům naší vlády se divit nemůžeme. A koho se nový svátek týká? Především politiků. Ti mají v tento den nárok na placené volno. „Jako ministr vnitra jsem velice rád, že návrh naší strany prošel, neboť práce v politice není žádný med a zasloužíme si při našem vytížení nějaký ten den navíc,“ prohlásil Ivan Langer. „Ještě jsme uvažovali o celém svátečním týdnu spolu s Dnem osvobození, protože řada kolegů navrhovala státem dotované léčebné pobyty u moře,“ přidal se ministr zdravotnictví Tomáš Julínek.
 
Svátek českého politika je určen i nepolitikům. Jenže: opomíjí nevoliče. Ti mohou na tento den volna zapomenout a slavit bývalý Svátek práce v práci. Nový státní svátek si nemohou dopřát také příznivci levice. Ti jsou navíc povinni odpracovat dosud neupřesněný počet přesčasových hodin. A jak chtějí ODS a spol. rozpoznávat voliče? „Máme špičkový systém špionáže a odposlechů, který jsme úspěšně přebrali po ČSSD,“ vykřikl z dálky ministr Langer, vraceje se ke stolu s poházenými papíry.
 
Reakce na politický státní svátek na sebe nenechaly dlouho čekat. „Taková nerovnost je odporná, žijeme přece ve svobodné zemi, kde platí všechno pro všechny, všichni jsou si rovni,“ prohlásil Vojtěch Filip směrem k Topolánkovi. O Topolánkovu odpověď se postaral aktivní Ivan Langer a pohotově odkázal předsedu Filipa na Orwellova vepře Napoleona. Mezi pravicí a levicí panuje opravdu hustá atmosféra. Můžeme v budoucnu očekávat, že se příště námi zvolení zástupci inspirují třeba oslem – tedy Orwellovým Benjaminem…


 
Nápověda (jen pro blbé a pro ty, kdož rychle zapomínají): Na mnohdy absurdní kousky Topolánkovy vlády si jistě každý vzpomene, stranou nezůstává ani "pohozená" Kubiceho zpráva, lež napříč politickým spektrem či slavné Orwellovo dílo Farma zvířat.
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář